Paykasa kart kullanmanın güvenlik dışında daha birçok avantajından bahsedelim, online yapılan ödemeler genelde yaşanan sorunların başında, satıcıların kredi kartı yöntemi ile almış oldukları ödemelerde, kredi kart numarası,isim,soyisim,kredi kart güvenlik numarası gibi bazı özel bilgilerin, işletme tarafından ileride yaşanabilecek ödeme itirazı gibi durumlar dolayısıyla veritabanında tutulması gerekebilmektedir, fakat bu veritabanlarına istenmeyen erişimler mümkün olduğundan bu bilgilerin internet ortamında üçüncü şahısların eline geçmesi sonucunda, hem alıcı olarak sizin hem de satıcının mağduriyet durumu oluşabilmekte ve bu nedenle uzun süren bir mahkeme süreci yaşanabilmektedir.

Paykasa ile yapılan ödemelerde, tek kullanımlık şifre sayesinde bu tip bilgilerin talep edilmesi söz konusu olmamakla beraber, yapılan alışverişte ne satıcı ne de alıcının mağduriyeti söz konusu değildir, ayrıca paykasa kart her para biriminde karşılığı olması nedeniyle,gerek yurtiçi gerek yurtdışı harcamalarınızda herhangi bir extre ihtiyacı duymaksızın, online olarak kullanılabilen bir sanal kredi kartı görevini de yerine getirebilmektedir, saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilen paykasa ödemeleri ile, almak istediğiniz ürünü satın almak oldukça basit ve zahmetsiz bir süreç halinde işlerken, aklınızda herhangi bir soru işareti bırakmaz. Paykasa on ödemeli kartlar içerisinde en yaygın kullanım alanına sahip olması sebebiyle, bir çok çevrimiçi satış yapan yerli ve yabancı sitelerde kolayca alışveriş yapmanızı sağlayacak, oldukça basit bir alt yapıya sahip sistemi ile bu alanda öncü durumdadır. Ayrıca diğer ön ödemeli kartların aksine, kullanmadığınız kodlarınız her daim nakite dönüştürülebilir ve paykasa bozdurma işlemleri ile sitemiz üzerinde tekrar banka hesabınıza havale edilmesi mümkün tutar halini alır. Aynı zamanda yapmış olduğunuz alışverişlerinizde, satıcı ile yaşanmış olası memnuniyetsizlik durumlarınızda iade etmiş olduğunuz ürün bedeli, size tekrar sisteme dahil olan satıcı tarafından tek kullanımlık paykasa kart kodu şeklinde iade edilebilmesi sayesinde, yeniden kartınızda bulunan bakiye başka bir alışverişte kolaylıkla kullanılabilir özelliğe sahiptir.

Yazımızda bahsettiğimiz başlıca özellikleri mukabilinde, ucuz paykasa kart, ön ödemeli kartlar sektöründe kısacası açık ara lider ve en çok avantaja sahip olan rakipsiz ve en güvenli, ucuz maliyeti olan ödeme aracıdır. Ucuz oluşundan kasıt, alım satımlarda kur farkından en az etkilenendir ve bu yapısıyla, siz değerli müşterilerimizin olası kayıp yaşamasına bir anlamda mani olmaktadır. Kısacası Paykasa ile alışveriş minimum risk, hızlı işlem,bilgi gizliliği gibi harika avantajlaranlamına gelmektedir,bu nedenle paykasa internette alışveriş amaçlı en avantajlı ön ödemeli karttır.