Paykasa, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sık sık kullanılan sanal ödeme yöntemlerinden biridir. Bunun yanı sıra online bahis sitelerinde de en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Öncelikle  sanal bir kart olduğunu bilmenizde yarar bulunuyor. Bu neden ile paykasa para yatırma işleminiz için öncelikle sanal kart satın almanız gerekiyor.

Bu kartları Türk Lirası üzerinden satın alabileceğiniz gibi farklı para birimleri üzerinden de satın alabiliyorsunuz. Kartı, internet üzerinden online ödeme yaparken kullanarak güvenilir bir alışveriş yapabilirsiniz.

Şimdilerde ise paykasa, yatırım amacı ile de tercih edilebiliyor. Kart içerisindeki para, kartı satın aldığınız sitenin müşteri temsilcileri ile banka hesabınıza tanımlanmış oluyor.

Paykasa ile Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Günümüz insanının yatırım ve harcama yöntemleri değişmeye devam ederken bu yöntemlerden biri de artık paykasadır. Dilerseniz siz de Paykasa satışı yapan bir web sitesi üzerinden ön ödemeli kart satın alabilirsiniz.

Satın aldığınız kartların içerisinde bulunan para miktarı tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Çünkü satın alma işlemleri öncesinde sizlere kartın limiti hakkında seçenekler sunuluyor. İhtiyacınıza göre 10 € olan bir kart satın alabileceğiniz gibi limitinizi 500 € olarak da belirleyebilirsiniz. Fakat satın alma işlemlerinizde dikkat etmeniz gereken tek husus çalıştığınız şirketin güvenilir olmasıdır. Bunun dışında Paykasa kaliteli ve tasarruflu bir ön ödeme kart seçeneğidir.

Temiz ettiğiniz kartın ödemesini ise dilerseniz EFT ya da havale yöntemiyle yapabilirsiniz. Dilerseniz de kredi kartı ile ödeme seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Her koşulda güvenilir bir online ödeme yöntemi kullandığınıza emin olabilirsiniz.

Paykasa Kullanımı Nasıl Oluyor?

Paykasa, ön ödemeni bir kart olduğu için sadece tek kullanımlık bir özelliğe sahiptir. Böylece gereğinden fazla alışveriş yaparken sizi kontrol eden bir yapısı da bulunuyor. Sizler paykasa satın alma işlemini tamamladıktan sonra 16 hanelik bir şifreye sahip olursunuz. Bu şifre kişiseldir ve eşi benzeri yoktur. Bu da kartın güvenilir yapısını artırıyor.

Şifrenin tek kullanımlık olması da kartın ikinci kez kullanılmasını engelliyor. Bu neden ile kartınızı güvenilir bir ortamda tutabilmek için şifrenizi paylaşmamanız gerekiyor. Satın almak istediğiniz web sitesinde üyelik oluşturarak satın alma işlemlerinizi kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Ön ödemeli kartınızı kullanmadığınız durumlarda tekrar kartın içerisindeki miktarın hesabınıza tanımlanmasını isteyebilirsiniz. Paykasa, geniş bir kullanım alanı sunuyor. Bu neden ile dünya üzerinde ve ülkemizde en güvenilir online ödeme seçenekleri arasında yer alıyor.