Paykasa adı verilen sanal para ile ödeme yöntemi giderek yaygınlaşmaktadır. Bu yöntemin tercih edilmesinde en büyük neden güvenliktir. Sanal paralar paykasa kart adı verilen kartta depolanabilir. Bu kartın en büyük özelliği ise tek kullanımlık olmasıdır.

Sadece kart sahibine gönderilen özel bir şifre ile aktif edilebilir. Satın almak için ise mutlaka güvenilir olan web sitelerine başvurmak gerekir. Paykasa Euro üzerinden alınıp kullanılmaktadır. Bu açıdan da satın alacağınız siteyi seçmek önemlidir. Kur değerinin güncel olduğu sitelerde ucuz paykasa kart bulunur.

 

Paykasa Satın Almak

En ucuz paykasa için web sitelerinin yapmış olduğu kampanyaları da takip edebilirsiniz. Bonus ve hediyeler ile birleştirilen kartlar sizin için avantajlı olabilir. Paykasa kartınızı satın almadan önce mutlaka sitedeki müşteri yetkilisi ile görüşme sağlamalısınız.

Genelde 7 gün 24 saat hizmet veren destek hatlarında tüm sorulara cevap almanız mümkündür. Yararlanabileceğiniz en ucuz paykasa kartlar ve kampanyalar size yetkili tarafından aktarılmaktadır. Alırken şu an için kullanılan yöntem banka havalesidir.

Herhangi bir bankada bulunan döviz ya da TL hesabından siteye para aktarımı yapabilirsiniz. Para aktardığınız hesap Türk Lirası hesabı ise sitede belirtilen kurdan paranızın çevrimi yapılır. İstediğiniz tutar paykasa kartınıza aktarılarak güvenli alışverişe başlayabilirsiniz.

 

Kart Bozdurma

Paykasa kartların belirli bir son kullanım tarihi bulunmaktadır. Bu tarihten önce kart bir sitede harcanmalı ve bakiye bitirilmelidir. Kartlar son kullanım tarihinden önce kullanılmazsa iptal olur. Fazla kart alınması durumunda elinizde kalan bakiyeler ise sitelerden bozdurulabilir. Satın aldığınız site üzerinden paraya dönüştürmeniz mümkündür. Bu dönüşümde de yine site tarafından o güne ait güncel kur dikkate alınır.

Kullanım Alanları

Paykasa günümüzde nakit, havale ya da kredi kartı gibi sık kullanılan bir ödeme yöntemidir. Birçok markette ve benzin istasyonunda kullanılır. İnternet ortamında ise hemen hemen alışveriş yapılan her sitede kullanımı mümkündür.

Para yatırılan oyun sitelerinde güvenli bir yöntem olduğu için tercih edilir. Ucuz paykasa al seçeneği ile ucuza aldığınız kartlarınızı daha sonra kullanarak kar da elde edebilirsiniz. Kartlarınızı kullanırken cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen pin kodunu bilmeniz yeterli olacaktır.

Kartınız ile ilgili her türlü bilgiyi satın aldığınız sitenin müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz. Ucuz paykasa satın alma işlemleri ile ilgili yönergeler de sitelerde detaylı şekilde bulunmaktadır.